Golday Kauçuk; 9 aşamadan oluşan üretim süreçlerinde her zaman en iyisini hedefleyerek, çalışmalarını ihtiyacı karşılayacak şekilde gerçekleştirmektedir. Ulusal ve uluslararası standartları karşılayabilecek üretimler gerçekleştiren Golday Kauçuk, üretim sürecinde gerçekleştirdiği adımları kaliteli ürün üretmek adına global bakış açısını her zaman üretimine entegre etmektedir.

 • 01
  Ar-Ge & Ür-Ge

  Golday Kauçuk; Ar-Ge çalışmalarında ulusal ve uluslararası standartları ve müşteri şartnamelerini karşılayabilecek laboratuvar altyapısına sahiptir.

  Uzman kadrosu ve mühendisleri ile birlikte talep edilen ürünleri optimum özelliklerle tasarımı ve testleri yapmaktadır. Bilgisayar destekli tasarıma önem veren Golday Kauçuk, geliştirdiği tasarımları simülasyon yöntemi ile teste tabii tutarak, olası riskleri öngörmekte ve riskleri tamamen ortadan kaldırdıktan sonra modelleyerek, tasarım doğrulama yapmaktadır.

  Golday Kauçuk yetkinlikleri sayesinde Ar-Ge merkezinde;

  • Ürün değişiklik ve geliştirmesi gerçekleştirmektedir.
  • Pazar ihtiyaç analizi yaparak, ihtiyaç duyulan ürünleri üretmektedir.
  • En ekonomik şekilde ürün geliştirmektedir.
  • Her zaman daha kaliteli ürün üretme mantığı ile çalışmaktadır.
  • Global bakış açısıyla çalışmalarını ve ürünlerini güçlendirmektedir.
 • 02
  Laboratuvar

  Kauçuk sektörü ile ilgili ulusal ve uluslararası standartları karşılayacak güçlü bir laboratuvara sahip olan Golday Kauçuk, laboratuvarlarında yeni ürün geliştirme, ürünlerin kalitesinin artırılması ve ilgili standartların öngördüğü testleri yaparak, %100 müşteri memnuniyeti sağlamaktadır. Ürünlerin; yoğunluk, kalıcı deformasyon, uzama ve kopma, yırtılma mukavemeti, gerilme dayanımı, sıvılara karşı dayanım, sertlik, aşınma dayanımı, sızdırmazlık testleri, kül testi, viskozite tayini ve pişme testlerine tabii tutulduğu Golday Kauçuk laboratuvarları, son teknoloji ile donatılmıştır.

 • 03
  Ham Madde Giriş Kontrol

  İlk adımın gerçekleştirilmesiyle sipariş verilen ham maddelerin giriş kontrolleri sağlanmaktadır. Sipariş verilen ham maddelerin giriş kontrolünü; müşteri şartnameleri, Ar-Ge departmanının hazırladığı spesifikasyonlar ve kontrol planları doğrultusunda gerçekleştirmektedir.

  Çıkarılan sonuç, uzman mühendis kadrosu tarafından değerlendirilir ve uygun görülen ham maddelerin kullanımına onay verilmektedir.

 • 04
  Siparişlerin Alınması

  Üretim aşamasına başlamadan önce sipariş alımı, sipariş takibi ve üretim planlaması için IT sistemlerini kullanarak, müşterisine her zaman en iyi hizmeti vermek adına ERP programları etkin bir şekilde kullanmaktadır.

  Siparişi alınan ürünlerin istenilen şekilde üretilmesi için deneyimli mühendislerin olduğu “Kalite Kontrol” bölümünden geçerek, istenilen ölçülerde ve standartlarda hazırlamaktadır.

 • 05
  Kalıp Tasarımı

  Gelen talepler doğrultusunda ürünlerin, “Üretilebilirlik Analizi” yapılmaktadır. Kalıp tasarımlarını dijital ortamda simüle ederek, üç boyutlu görsel programlama ile hazırlanan tasarımları gelişmiş CNC tezgâhlarda kalifiye elemanlarıyla en kaliteli ve verimli olacak şekilde ürünlerin kalıplarını dizayn etmektedir.

 • 06
  Karışım Hazırlama

  Hamurun ham maddesini Avrupa menşeili üreticilerden doğrudan temin eden Golday Kauçuk, gelişmiş hamur üretim tesislerinde yıllık 5000 ton üretim kapasitesini yakalamıştır. Yüksek kalite standartları kapsamında üretim yapmakta olan Golday Kauçuk, 110 litrelik hamur hazırlama (bambury) makinesi ve homojen hamur karıştırmayı sağlayan 2 adet Vals kullanarak, en kaliteli ve maksimum verimli hamurlar elde etmektedir. Hamur kalitesini korumak için hamur soğutma (Bach off) sisteminin kullanıldığı Golday Kauçuk üretim tesislerinde, özel soğutma sistemleri dahilinde, uygun saklama koşullarının sağlandığı özel bir depolama alanı oluşturulmuştur ve bu alan düzenli olarak denetime tabi tutulmaktadır.

  Hamur hazırlama ünitesinde, EPDM, NBR, NR ve SBR başta olmak üzere spketlere uygun olarak teknik hamur hazırlanır ve gelişmiş laboratuvarda standartları karşılayacak testleri tamamlayarak, hamura onay verilir. Onaylanan hamur dinlendirme odasına alınarak, kullanıma hazır hale getirilmektedir.

 • 07
  Kompresyon ile Vulkanizasyon

  Üretilmiş olan yüksek kaliteli hamur; ekstrüzyon, enjeksiyon ve kompresyon yöntemleri ile vulkanize edilmektedir. Ekstrüzyon yöntemi ile saatte 1000 kg. hamuru vulkanize edilmektedir. Kompresyon yöntemi ile günlük 3 ton hamur vulkanize edilmektedir. Enjeksiyon yöntemi ile günlük 1 ton hamuru vulkanize edilmektedir. Vulkanize edilmiş olan profil contaları yine vulkanizasyon yöntemi ile uç birleştirme yapıldıktan sonra müşteri ihtiyaçlarına uygun contalar elde edilmektedir.

  İleri teknoloji kompresyon ve enjeksiyon presleri ile “Otomotiv Sektörü” ve “Beyaz Eşya Sektörü” için yüksek kalite standartlarına sahip, hassas boyutlandırılmış, standart ve spektlere uygun EPDM, SBR, NR NBR vb. kauçuklardan üretim gerçekleştirmektedir.

 • 08
  Ekstrüzyon Contaları

  Golday Kauçuk sürekli vulkanizasyon yöntemi ile müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayabilecek yüksek teknolojiye sahip, ekstrüzyon hatları ile aşağıdaki conta sistemlerini kaliteli bir şekilde üretmektedir.

  • Cam Fitil Contaları
  • Çelik Kapı Contaları
  • PVC Kapı contaları
  • Alüminyum Kapı Pencere Contaları
  • Tünel Segment Contaları
  • Altyapı Boru Contaları (CTP, Beton Boru, Koruge boru ve PVC boru, Manşon)
  • Menhol Rogar Kapağı Contaları
  • Otomotiv Kapı, Kaput ve Cam Fitilleri
 • 09
  Paketleme ve Ambalajlama

  Kalite testlerini başarıyla geçen, ulusal ve uluslararası standartlara uygun şekilde üretilen yüksek kaliteli contalar; son olarak kullanım alanlarına göre “shrink - karton kutu - palet” halinde özenle paketlenerek, ürünler forkliftlerle birlikte en uygun taşıma aracıyla güvenli bir şekilde müşteriye sevk edilmektedir.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam